Szent Magyar Autokefál Egyház - Holy Hungarian Autocephalous Church
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Szent Magyar Autokefál Egyház - Holy Hungarian Autocephalous Church

A Szent Magyar Autokefál Egyház hivatalos fóruma - Official forum of the Holy Hungarian Autocephalous Church
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Nyílt levél Vadkerti Luciana királynő részére

Go down 
SzerzőÜzenet
Szergej




Hozzászólások száma : 8
Csatlakozott : 2013. Feb. 23.

Nyílt levél Vadkerti Luciana királynő részére Empty
TémanyitásTárgy: Nyílt levél Vadkerti Luciana királynő részére   Nyílt levél Vadkerti Luciana királynő részére EmptySzomb. Márc. 23, 2013 5:52 am

Idézet :
Nyílt levél Őfelsége Vadkerti Luciana királynő részére


Felséges Királynő!

Hadd fejezzem ki elsőként örömömet, hogy országában, a Magyar Királyságban élhetek, s ide kaptam kinevezést és hivatást a Mindenhatótól a nép szolgálatára, ahogy csak Felséged.
Ugyanakkor nagy felelősség és kihívás számomra az itt történő apostoli munka hiszen sok új emberrel és új helyzettel találkoztam, s fogok találkozni, amik reményeim szerint mind hozzájárulnak ahhoz, hogy bölcsen és a mi Urunktól vezéreltetve kormányozzam a Patriarchátust. Jómagam délről jöttem, ahol az uralkodó az Isten által elrendelt személy, személye éppoly szent mint a patriarcháé, hiszen közös bennük az isteni terv és akarat közvetítése az emberek felé, s a szolgálat melyet népüknek tesznek.
Arra kaptam felhatalmazást, hogy legfőképpen a Magyar Királyságban, és vele együtt a Közép – Európai Királyságokban ismertessem meg a Bizánci Egyházat, annak hagyományait, hitét, s építsem föl Egyházunk alapját, melyet korábban vértanúink vére mosott, s vezessem a velünk egyetértőket az igaz hitű életre.
Tisztában vagyok azzal, hogy a királyság túlnyomó része római arisztotelészi hitű, ezt elfogadom, s teljes mértékben tiszteletben tartom. A római szertartású papokra és hívekre úgy tekintek mint testvéreimre, akikkel közösen munkálkodunk Isten szőlőskertjében.
Kinevezésemkor a keleti szentatyák megalapították a Magyar Királyság bizánci szertartású érsekségét, a Budai Érsekséget, mely jelenleg az egész királyság területére kiterjed, s összefogja a benne élő igazhitű testvéreinket. A Budai Érsekség patriarchai székre emelkedett, s ámbár méltatlan vagyok, az egyházatyák püspökké szentelésemet követően a patriarchai trónra emeltek.
Felséged biztosan tudja, hogy a játékban két hivatalos egyház van, akik rendelkeznek egyházmegyékkel és parókiákkal, az egyik a nyugati (római), a másik pedig a keleti (bizánci) egyház. Így, mint a játék egyik hivatalos egyházának vezetője kérem Felségedet, hogy fogadjon bennünket pártfogásába, és szeretetébe.
Igaz rövid idő óta vagyok itt, de megtapasztaltam a királyságban uralkodó néha feszült légkört. Jómagam nem a széthúzás, hanem a megbékélés eszköze kívánok lenni. Ahol viszály van, oda szeretetet, ahol széthúzás, oda egyetértést, ahol hitetlenség oda pedig akarok vinni.

Kérem Felségedet, hogy adja királyi áldását arra az újra, amit az 1461-es esztendő hozott, hogy együtt, szeretetben élhessen a nemzet, s testvér a testvér ellen soha ne kardot, hanem szerető jobbot nyújton.

Hűséggel, szeretettel, és a Teremtő áldásával kívánok felségednek jó egészséget, hosszú és bölcs uralkodást, és sikerekben gazdag, boldog új esztendőt!


Kelt, Budán, az Úr 1461. évében, Január hó 1. napján


Őszentsége, I. Sava, patriarcha
Vissza az elejére Go down
 
Nyílt levél Vadkerti Luciana királynő részére
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Szent Magyar Autokefál Egyház - Holy Hungarian Autocephalous Church :: Könyv - és Levéltár - Library and Archives :: Levéltár - Archives-
Ugrás: